Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Uroczystości oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że elegancka, długa suknia pasuje każdej gwieździe, niezależnie od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia wygląda doskonale na pannie o sporym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, powinny zakładać ją w komplecie z butkami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że prezentujemy się na potężniejsze, także dodatkowo polepszają look figury – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co automatycznie wyszczupla talię.
Panny o sylwetce klepsydry muszą szukać fasonów z gorsetem, który podkreśli klatkę piersiową także talię oraz wyeksponuje ładne ramiona. W takim razie świetnym wyborem będzie długa suknia o syrenim kroju, czyli dopasowana na linii bioder oraz ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często ubierają dwie seksowne klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna maskować wielkie biodra dodatkowo masywne uda, toteż długa suknia dla niej powinna przypominać kreację księżniczki z przylegającą górą oraz falującym dołem. Posiadając taką sylwetkę unikaj kreacji rodzaju „beza”, bardziej lepsze są fasony z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zatuszują dół i zrównoważą proporcje.
Szczupła i potężna kolumna może sobie pozwolić na kreację geometryczną dodatkowo pokazującą dużo kilogramów, ale by dodać mu krągłości, powinna być uszyta z nieco grubszego i sztywnego materiału, który da sylwetce kształt, zamiast ściśle ją opinać. Świetnym wyborem będzie suknia połyskująca lub ozdobiona trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka powinna mieć -prosty albo nieco pofalowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części sylwetki gorset z wykrojem pod biustem. W takim razie powinno się dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w wzorze litery V, który optycznie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe